Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ornitologicky zajímavé lokality na Třebíčsku

Ornitologicky zajímavé lokality na Třebíčsku
Vysočina nabízí ve srovnání s jinými kraji velmi zachovalé životní prostředí. Tato přednost se však zatím neodráží v intenzitě územní ochrany přírody, řada nádherných a výjimečně zachovalých lokalit doposud unikala pozornosti odborníků. Odbor životního prostředí krajského úřadu proto nyní ve spolupráci se speciality prověřuje a zpracovává odborné průzkumy několika vytipovaných míst, u nichž se předpokládá mimořádně vysoká přírodovědná hodnota. U nejvýznamnějších z nich pak bude navržena územní ochrana ve formě vyhlášení přírodních památek nebo rezervací.
 

 
 

Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast životní prostředí navštívil v pondělí 16. května dvě ornitologicky významné lokality u Ptáčova na Třebíčsku. V doprovodu zástupce České společnosti ornitologické pro Vysočinu a  pracovníků odboru životního prostředí se seznámil s bohatým životem vodního ptactva u Starého a Nového ptáčovského rybníka.

„Přiznám se, že mě překvapilo, kolik druhů ptáků žije na relativně malém prostoru. Vzhledem k vysokému podílu chráněných a ohrožených druhů považuji vyhlášení obou rybníků přírodními památkami za jednu z priorit odboru v příštím roce,“ shrnul výsledky návštěvy radní Zdeněk Ryšavý. 

 

 

Výjezd do chráněných oblastí

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 23.5.2011 / 23.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze