Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina a Festival muzejních nocí

logo
20. května – 11. června 2011 bude po celé České republice probíhat již 7. ročník Festivalu muzejních nocí. Ten loňský byl úspěšně zahájen v Jihlavě a byl spojen s oslavami 150. výročí narození Gustava Mahlera. Letošní Národní zahájení Festivalu muzejních nocí se uskuteční v Plzni 20. května a festivalovou řadu ukončí již tradičně velkolepá Pražská muzejní noc 11. června.
 

 
 

A právě v období od 20. května do 11. června 2011 se mohou všechna muzea a galerie po celé České republice prezentovat velmi atraktivním a nevšedním způsobem: nabídnout návštěvníkům mimořádný kulturní zážitek v podobě zpřístupnění expozic a výstav v netradiční návštěvní dobu a se zajímavým doprovodným programem. O tom, že Festival muzejních nocí láká stále více muzejníky i návštěvníky, svědčí i počet přihlášených organizací, který rok od roku stoupá a z loňského počtu 218 se zvýšil na letošních 250.

 

„V kraji Vysočina se k letošnímu 7. Festivalu muzejních nocí oficiálně přihlásilo jedenáct institucí. Svoji muzejní či galerijní noc chystají všechna muzea a galerie zřizované krajem Vysočina, ale také například Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci či Městské muzeum v Kamenici nad Lipou,“  upozorňuje radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.

 

Další a podrobné informace o tom, kde se jednotlivé muzejní noci konají a jaký doprovodný program pořadatelé pro své návštěvníky připravili, jsou k dispozici na www.muzejninoc.cz nebo na webových stránkách Asociace muzeí a galerií ČR www.cz-museums.cz.

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel.: 564 602 382 
    e-mail:  novotna.l@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2011 / 17.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze