Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina stojí před změnou názvu na Kraj Vysočina

logo kraje
Vysočina jako správní region ještě letos změní svůj název na Kraj Vysočina. Tato změna má, na základě podnětu kraje Vysočina resp. krajského zastupitelstva, odstranit potíže kraje s používáním názvu při komunikaci s úřady veřejné správy a při uzavírání smluv. Novela ústavního zákona o vyšších územních samosprávných celcích, kterou tento týden schválil Senát, čeká nyní už pouze na podpis prezidenta.
 

 
 

"Změna ulehčí komunikaci a dá jméno kraje do souladu s praktickým užíváním," odůvodňuje krajskou snahu o změnu předseda Legislativního výboru Zastupitelstva kraje Vysočina Drahoslav Oulehla. Kraj má už nyní název Kraj Vysočina na razítkách, na logu i všech písemnostech. Finanční dopad změny spojení v názvu samosprávného celku proto nebude velký. "Podle našich propočtů by částka spojená s kosmetickými změnami v sousloví neměla přesáhnout 40 tisíc korun," uvedl již dříve hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Vysočina jako jediný z českých a moravských regionů neměl v názvu slovo kraj. Problematické bylo oficiální pojmenování orgánů kraje, tedy hejtmana, zastupitelstva, rady i krajského úřadu. Název kraje lze snadno zaměnit s názvy řady firem a obchodních značek. Potíže s názvem kraje jsou podle autorů novely i při posílání zpráv do datových schránek.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2011 / 28.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze