Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Prezentace Vysočiny na výstavě „Poklady Moravy“ v Praze pokračuje

Poklady Moravy
Prezentace kraje Vysočina v Národním muzeu v Praze, která probíhá jako součást výstavy Moravského zemského muzea „Poklady Moravy“, úspěšně pokračuje. Od druhé poloviny dubna je možné shlédnout ve vstupních prostorech muzea exponáty zapůjčené Muzeem Vysočiny Pelhřimov a Havlíčkův Brod.
 

 
 

V souladu se scénářem výstavy pro náš kraj byla v pondělí 18. dubna 2011 obměněna první část expozice, tedy předmětů zapůjčených ze sbírek Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a Muzea Vysočiny Jihlava, za sbírkové předměty z Muzea Vysočiny Pelhřimov a Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Tuto tzv. „muzejní“ část“ reprezentuje Počátecká madona z lipového dřeva z konce 15. století a Pelhřimovský graduál, liturgická kniha z roku 1493 ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zde zastupuje Oboustranný epitaf Adama Lukeše, obraz na dřevě, Panna Maria Immaculata, zlacená dřevěná soška z počátku 18. století a Oltářík sv. Anny od neznámého autora.

 

Poslední část, tzv. „galerijní“, která bude přístupná od 3. května do 15. května, nabídne sbírkové předměty z Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

 

Návštěvníci mohou postupně obdivovat opravdové skvosty ze sbírkotvorných organizací zřizovaných krajem Vysočina a k dispozici jsou i nejnovější propagační materiály. „O tom, že výstava Kulturní a přírodní bohatství Vysočiny skutečně velmi poutavě seznamuje návštěvníky s Vysočinou, jejími přírodními krásami, památkami a kulturním dědictvím, svědčí mimořádně velký zájem veřejnosti odborné i laické a četné pozitivní ohlasy,“ sdělil Tomáš Škaryd, radní pro oblast cestovního ruchu a kultury.

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: novotna.l@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 27.4.2011 / 27.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze