Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Havlíčkův Brod ožil Stamicovými slavnostmi

Havlíčkův Brod ožil Stamicovými slavnostmi
V Havlíčkově Brodě odstartoval jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Stamicových slavností. První koncert navštívily 21. dubna 2011 v prostorách Staré havlíčkobrodské radnice dvě stovky posluchačů. V rámci výročí festivalu je pro milovníky hudby připraveno na duben a květen symbolických deset koncertů.
 

 
 

Letošní ročník slavností, na počest havlíčskobrodského houslisty Jana Václava Stamicy, který se proslavil ve světě jako skladatel i houslista, láká posluchače svojí pestrostí stylů a žánrů. Dramaturgický plán naplánovaných deseti koncertů nabízí nejen vážnou hudbu a operu, ale netradičně i jazz.

 

„Festival si vybudoval u posluchačů vážné hudby pevné místo v jejich kalendářích. Každoročně ho navštíví velké množství účastníků nejen z Vysočiny, ale i ze zahraničí. Program letošního ročníku je bohatý na hudební zážitky a včerejší první koncert to svou návštěvností jen potvrdil. Osobně si dovoluji veřejnost pozvat například na Komorní koncert,“ dodává Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast kultury.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.4.2011 / 22.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze