Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

České dráhy nasadily na Vysočinu prvních sedm patrových vozů

České dráhy nasadily na Vysočinu prvních sedm patrových vozů
Konec problémů s těžkým otevíráním dveří, snazší nástup maminek s kočárky a cyklistů, textilem potažené sedačky a kompletně rekonstruované WC, to jsou asi nejviditelnější změny u revitalizovaných patrových vozů na Vysočině. České dráhy tak plní svůj slib a postupně zvyšují na Vysočině kvalitu vlaků v regionální dopravě. Prvních sedm vylepšených vozů je již v provozu, celkem jich bude dvanáct. Cestující se s nimi setkají na téměř všech hlavních tratích na Vysočině.
 

 
 

„Cestující si vylepšené vozy velmi chválí, ať jde o mladé lidi nebo starší spoluobčany. Hlavně vítají snadné ovládání dveří prostřednictvím tlačítek. Dveře jsou navíc za jízdy bezpečnostně blokovány,“ říká ředitelka Krajského centra osobní dopravy Českých drah Lenka Horáková. „Bohužel, všichni se teď bojíme vandalů, kteří mohou opravené vagóny zničit. Vozy mají totiž nový vnější lak a vyměněné obložení v interiéru, které skutečně svítí novotou,“ dodává.

 

"Do poloviny letošního roku nasadí České dráhy do provozu v regionu celkem devět takto vylepšených patrových vagónů. Všechny budou v provozu na osobních páteřních tratí Vysočiny. Prvních sedm se do terénu dostalo dnes, další dva se připravují do konce roku. Cílový stav na Vysočině je 12 repasovaných patrových vozů," uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl. 

 

 

České dráhy nasadily na Vysočinu prvních sedm patrových vozů

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.4.2011 / 21.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze