Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Domov pro seniory Velké Meziříčí otevřel Univerzitu třetího věku

ilustrační foto
Tento týden byl slavnostně zahájen nultý ročník University třetího věku v novém krajském Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí. Během jednoho školního roku by mohlo univerzitou projít pět set až šest set studentů, nejen z řad klientů krajských sociálních zařízení. Pro účely výuky byla v přízemí nového domova pro seniory zařízena praktická učebna o kapacitě 25 studentů. „Univerzitu třetího věku v této podobě zatím testujeme. Velkomeziříčské zařízení je prvním svého druhu na Vysočině, které tak rozsáhlou vzdělávací aktivitu nabízí,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál s tím, že obdobný program pro své klienty zajišťoval také Domov pro seniory Onšov.
 

 
 

Studenti university třetího věku i obyvatelé domova pro seniory mají o dubna k dispozici nejen zmíněnou školící místnost, ale i učebnu se čtyřmi stanovišti vybavenými počítači, kde mohou prohlubovat svoje IT znalosti. Pro školitele je připravena denní místnost, určená k odpočinku i pracovní přípravě na výuku. Nedílnou součástí prostor je i odpovídající sociální zařízení.

 

„Budoucí školitelé už nyní představili seniorům plán vzdělávacích témat a všichni návštěvníci slavnostního otevření univerzity měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si např. práci na interaktivní tabuli, která je součástí učebny university třetího věku,“ popsala první okamžiky v nových prostorách Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí.

 

„První školní den“ zpestřila svou přítomností zpěvačka Naďa Urbánková, která se představila s minirecitálem svých nejznámějších písní a poté následovala její beseda s přítomnými hosty. Celé slavnostní odpoledne se tak neslo v duchu myšlenky vzdělávání, dobré nálady a setkávání všech, kteří se na vzdělávání seniorů podílejí.

 

Prioritní cílovou skupinou university třetího věku na Vysočině jsou uživatelé pobytových zařízení – domovů pro seniory i ústavů sociální péče z kraje Vysočina, vzdělávat se však mohou i obyvatelé z řad veřejnosti města Velké Meziříčí a přilehlé spádové oblasti. V nultém ročníku Univerzity třetího věku ve Velkém Meziříčí se studenti seznámí s rozmanitými studijními tématy, vyzkouší si způsob vzdělávání a rozhodnou se, zda budou ve studiu pokračovat i v prvním ročníku university třetího věku. Tomu bude nutně předcházet doladění smluvních partnerských vazeb na akreditované vysoké školy, které zaštítí universitní vzdělávání a nic nebude stát v cestě začátku prvního ročníku university třetího věku na Vysočině. Ústředním tématem tohoto ročníku bude zdravý životní styl seniorů a druhý ročník university bude zaměřen na poznávání osobností a zajímavostí z Vysočiny.

 

 

Univerzita třetího věku Velké Meziřičí

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2011 / 20.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze