Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov pro seniory Velké Meziříčí otevřel Univerzitu třetího věku

ilustrační foto
Tento týden byl slavnostně zahájen nultý ročník University třetího věku v novém krajském Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí. Během jednoho školního roku by mohlo univerzitou projít pět set až šest set studentů, nejen z řad klientů krajských sociálních zařízení. Pro účely výuky byla v přízemí nového domova pro seniory zařízena praktická učebna o kapacitě 25 studentů. „Univerzitu třetího věku v této podobě zatím testujeme. Velkomeziříčské zařízení je prvním svého druhu na Vysočině, které tak rozsáhlou vzdělávací aktivitu nabízí,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál s tím, že obdobný program pro své klienty zajišťoval také Domov pro seniory Onšov.
 

 
 

Studenti university třetího věku i obyvatelé domova pro seniory mají o dubna k dispozici nejen zmíněnou školící místnost, ale i učebnu se čtyřmi stanovišti vybavenými počítači, kde mohou prohlubovat svoje IT znalosti. Pro školitele je připravena denní místnost, určená k odpočinku i pracovní přípravě na výuku. Nedílnou součástí prostor je i odpovídající sociální zařízení.

 

„Budoucí školitelé už nyní představili seniorům plán vzdělávacích témat a všichni návštěvníci slavnostního otevření univerzity měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si např. práci na interaktivní tabuli, která je součástí učebny university třetího věku,“ popsala první okamžiky v nových prostorách Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí.

 

„První školní den“ zpestřila svou přítomností zpěvačka Naďa Urbánková, která se představila s minirecitálem svých nejznámějších písní a poté následovala její beseda s přítomnými hosty. Celé slavnostní odpoledne se tak neslo v duchu myšlenky vzdělávání, dobré nálady a setkávání všech, kteří se na vzdělávání seniorů podílejí.

 

Prioritní cílovou skupinou university třetího věku na Vysočině jsou uživatelé pobytových zařízení – domovů pro seniory i ústavů sociální péče z kraje Vysočina, vzdělávat se však mohou i obyvatelé z řad veřejnosti města Velké Meziříčí a přilehlé spádové oblasti. V nultém ročníku Univerzity třetího věku ve Velkém Meziříčí se studenti seznámí s rozmanitými studijními tématy, vyzkouší si způsob vzdělávání a rozhodnou se, zda budou ve studiu pokračovat i v prvním ročníku university třetího věku. Tomu bude nutně předcházet doladění smluvních partnerských vazeb na akreditované vysoké školy, které zaštítí universitní vzdělávání a nic nebude stát v cestě začátku prvního ročníku university třetího věku na Vysočině. Ústředním tématem tohoto ročníku bude zdravý životní styl seniorů a druhý ročník university bude zaměřen na poznávání osobností a zajímavostí z Vysočiny.

 

 

Univerzita třetího věku Velké Meziřičí

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2011 / 20.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze