Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Nejúspěšnější řešitelé soutěže Poznej Vysočinu „prožili“ svou výhru

Nejúspěšnější řešitelé soutěže Poznej Vysočinu „prožili“ svou výhru
Kraj společně s Volksbank a společností PSJ odměnil nejlepší účastníky soutěže Poznej Vysočinu. Při dvoudenní návštěvě Prahy mělo čtyřicet žáků základních škol z celé Vysočiny možnost poznat historické i kulturní památky hlavního města. Součástí programu bylo i muzikálové vystoupení v Divadle Brodway Kat Mydlář a návštěva aqua parku.
 

 
 

Do druhého ročníku znalostní soutěže vyhlášené krajem Vysočina se přihlásilo 45 základních škol a víceletých gymnázií. V půli března se sjelo do sídla kraje Vysočina 90 nejlepších žáků, aby prokázali v hodinovém testu své vědomosti o Vysočině. Čtyřicet nejlepších soutěžících bylo pozváno na dvoudenní výlet do Prahy, kde díky profesionálním průvodcům měli možnost shlédnout nejzajímavější památky. V  programu se objevila návštěva vodního areálu, muzikálové představení Kat Mydlář nebo návštěva sídla Senátu Parlamentu ČR.

 

„Je důležité, aby žáci měli znalosti o kraji, ve kterém žijí. Díky aktivitě Poznej Vysočinu se žáci učí o Vysočině z vlastní vůle a dvoudenní výlet s bezkonkurenčním programem je pro mnoho z nich velkou motivací. Ukončením základního vzdělání vazba s krajem nekončí, protože i pro zájemce ze středních škol pořádáme soutěž S Vysočinou do Evropy, díky které ti nejlepší odjíždí na čtrnáct dní do zahraničí na jazykový kurz,“ dodává Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina.

 

 

Poznej Vysočinu

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2011 / 20.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze