Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejúspěšnější řešitelé soutěže Poznej Vysočinu „prožili“ svou výhru

Nejúspěšnější řešitelé soutěže Poznej Vysočinu „prožili“ svou výhru
Kraj společně s Volksbank a společností PSJ odměnil nejlepší účastníky soutěže Poznej Vysočinu. Při dvoudenní návštěvě Prahy mělo čtyřicet žáků základních škol z celé Vysočiny možnost poznat historické i kulturní památky hlavního města. Součástí programu bylo i muzikálové vystoupení v Divadle Brodway Kat Mydlář a návštěva aqua parku.
 

 
 

Do druhého ročníku znalostní soutěže vyhlášené krajem Vysočina se přihlásilo 45 základních škol a víceletých gymnázií. V půli března se sjelo do sídla kraje Vysočina 90 nejlepších žáků, aby prokázali v hodinovém testu své vědomosti o Vysočině. Čtyřicet nejlepších soutěžících bylo pozváno na dvoudenní výlet do Prahy, kde díky profesionálním průvodcům měli možnost shlédnout nejzajímavější památky. V  programu se objevila návštěva vodního areálu, muzikálové představení Kat Mydlář nebo návštěva sídla Senátu Parlamentu ČR.

 

„Je důležité, aby žáci měli znalosti o kraji, ve kterém žijí. Díky aktivitě Poznej Vysočinu se žáci učí o Vysočině z vlastní vůle a dvoudenní výlet s bezkonkurenčním programem je pro mnoho z nich velkou motivací. Ukončením základního vzdělání vazba s krajem nekončí, protože i pro zájemce ze středních škol pořádáme soutěž S Vysočinou do Evropy, díky které ti nejlepší odjíždí na čtrnáct dní do zahraničí na jazykový kurz,“ dodává Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina.

 

 

Poznej Vysočinu

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2011 / 20.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze