Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro samosprávu

Mobilní verze webu

Hrad Orlík nad Humpolcem

 

 
 

Mgr. Roman Brzoň, Prof. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc., Mgr. Bohumír Dragoun, Mgr. Petr Filip, Ing. František Kocman, RNDr. Jan Páša a Mgr. Vladimír Staněk

Vydalo: Město Humpolec 2010

Vytištěno: Web-to-Print a. s

Počet stran: 260

ISBN 978-80-254-7169-2

 

 

„Povinnost k minulosti spojuje se s povinností k přítomnosti a k budoucnosti. Co se vytěží z dávné minulosti, zůstane pokladem rodů do příštích věků, bude užitečným pramenem  poznání i poučení“.

Kolektiv autorů vydal tuto publikaci jako dovršení dlouhodobé snahy o propagaci kulturní památky regionu – hradu Orlík, jenž již více než 600 let vytváří panorama města Humpolce.

Precizně zpracovaná publikace obsahuje i cennou fotografickou dokumentaci a resumé v němčině a angličtině.

 

 

Obsah: Úvod – úvodní slovo; Humpolec a Orlík: Geografie, Geologická charakteristika, Přírodní podmínky na hradě Orlíku, Procházka po hradě, K počátkům osídlení Humpolecka; Historie města od prvních písemných dokladů o existenci hradu: Páni z Dubé, Leskovcové z Leskovce, Trčkové z Lípy, Říčanští z Říčan, Kryštof Karel z Roupova, Vlastníci se mění a sídlí na Herálci, Přehled držitelů statku Humpolce, Historická ikonografie, Záchranné práce; Podoba hradu a jeho postavení ve vývoji české hradní architektury; Život na hradě; Pověsti; Správa hradu a dobrovolníci: Expedenciální archeologie; Historické pohlednice; Turistické zajímavosti v okolí; Cizojazyčné resumé; Slovníček odborných výrazů; Prameny a literatura, seznam zkratek: Prameny a poznámky, Literatura, Edice a prameny, Seznam zkratek; Poděkování.

 

Orlík

 

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 12.4.2011 / 12.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro samosprávu > Právní předpisy kraje a rozhodnutí hejtmana

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies