Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Rok 2010: Na krajský úřad dorazily čtyři petice a 242 stížnosti

Rok 2010: Na krajský úřad dorazily čtyři petice a 242 stížnosti
Ze statistiky vedené Krajským úřadem kraje Vysočina vyplývá, že v roce 2010 došly na úřad čtyři petice, stejně jako v roce předchozím. V loňském roce krajský úřad evidoval 242 stížností. „Nepatrně se snížil počet podaných anonymních oznámení. Nejčastěji občané podávají stížnosti na způsob poskytování zdravotní péče nebo na postupy ředitelů příspěvkových organizací,“ uvedla Eva Rydvalová z krajského oddělení vnitřní kontroly.
 

 
 

Obsahem přijatých petic byla podpora starostovi obce Řídelov ve sporu s tamním občanem,  druhá petice obsahovala nesouhlasné stanovisko občanů,  se stavbou vedení vysokého napětí Kočín – Mírovka přes k. ú. obcí Zachotín a Častonín, i v roce 2010 se objevila petice týkající se havarijního stavu silnice. Konkrétně šlo o úsek III/35417 procházející místní částí Slavkovice obce Nové Město na Moravě a poslední doručená petice byla protestem občanů proti každoročnímu znečišťování vody v rybníce Hrachovec Rybářstvím Telč, a. s.

 

Pokud jde o předmět stížností, kterých krajský úřad za loňský rok prošetřoval 113, pak došlo k mírnému nárůstu počtu stížností občanů obecně na oblast školství, rovněž se zvýšil počet stížností, jejichž obsahem byla celá řada oblastí veřejné správy a také nespokojenost s hospodařením obcí. Naopak došlo ke snížení počtu stížností na postup ředitelů příspěvkových organizací kraje Vysočina nebo na zdravotnická zařízení včetně poskytování zdravotní péče, dále ubylo stížností na dopravní obslužnost a technický stav silnic.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.3.2011 / 29.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze