Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Finálovým kolem soutěže Poznej Vysočinu prošla devadesátka žáků základních škol

Finálovým kolem soutěže Poznej Vysočinu prošla devadesátka žáků základních škol
Druhý ročník krajské soutěže pro žáky druhého stupně základních škola a víceletých gymnázií s přehledem vyhrál Zdeněk Lacina ze ZŠ a MŠ Velká Losenice. Všestranně nadaný deváťák zaslouženě vyhrál nový notebook a spolu s dalšími 39 úspěšnými řešiteli absolvuje i dvoudenní výlet se zajímavým programem do Prahy. Druhý nejlepší test letošního ročníku soutěže odevzdal Vojtěch Slouka z Gymnázia Třebíč a třetici nejúspěšnějších řešitelů uzavírá Kristýna Solařová, studentka Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě. Ceny do soutěže věnovaly společnosti PSJ a. s. a Volksbank CZ a. s.
 

 
 

Do prvního nominačního kola soutěže se začátkem roku přihlásilo 45 základních škol a víceletých gymnázií. Pozvánka do finále 16. března přišla však pouze dvěma žákům z každé školy - jedné dívce a jednomu chlapci. "Finálové kolo o 22 otázkách mělo prověřit základní znalosti žáků o regionálních osobnostech, památkách, ochranných značkách, událostech běžného života, ale došlo i na správnost odhadu nebo zkušenosti s internetem," prozradila krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.

Zatímco v běžných soutěžích se hraje o tři ceny, krajské soutěže mají díky sponzorům vícero odměněných. Z devadesátky účastníků jihlavského finále "Poznej Vysočinu" byla oceněna hned 40 nejúspěšnějších. "Potvrdili, že Vysočinu dobře znají, a tak se jim pokusíme rozšířit obzory i za hranicemi Vysočiny. Praha resp. její kulturní nabídka i historické zajímavosti  jsou dílkem do velké skládačky toho, co by měl žák základní školy poznat," uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl, který před rokem stál u myšlenky vyhlášení soutěže.


Ceny pro účastníky soutěže vč. tří hlavních cen v podobě moderní elektroniky a poznávacího výletu pro čtyřicítku účastníků soutěže letos věnovaly společnosti Volksbank CZ a. s. a společnost PSJ a. s.

 

 

Finálovým kolem soutěže Poznej Vysočinu prošla devadesátka žáků základních škol

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.3.2011 / 18.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze