Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina pošle prvním studentům motivační stipendia

Vysočina pošle prvním studentům motivační stipendia
Během září a října 2010 mohli studenti 18 specifických oborů z vybraných středních škol na Vysočině zažádat o tzv. motivační stipendia. Kraj Vysočina zaevidoval prostřednictvím škol 356 žádostí s tím, že podmínkám přiznání stipendia vyhověla více než polovina. V dubnu roku 2011 se tak může 191 student těšit na rozdělení částky 527 tis Kč. V rámci rozpočtu kraje Vysočina byly na dlouhodobou podporu zvýšení zájmu o nedostatkové obory vyčleněny tři miliony korun. Druhá část ročních stipendií bude rozdělována v červenci.
 

 
 

„Po shlédnutí konečné evidence všech došlých žádostí o motivační stipendia lze konstatovat, že největší zájem je o podporu kraje u výučních oborů se zaměřením elektrikář, instalatér a zedník, nejméně zažádalo studentů z oborů kameník nebo modelář,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková. Za první pololetí školního roku 2010/2011 rozdělí kraj Vysočina ze svého rozpočtu 527 tisíc Kč. Průměrem mohou žadatelé správně vyplněných žádostí při splnění všech kritérií prospěchu a účastni na vyučování očekávat finanční odměnu ve výši 2700,- Kč.

25 studentů technických oborů navíc vyhovělo přísnějším podmínkám krajského stipendijního řádu a získalo navíc jednorázové prospěchové stipendium ve výši 1000 Kč.

 

Elektrikář

57

Instalatér

42

Zedník

25

Tesař, pokrývač

20

Obráběč kovů

14

Strojní mechanik

12

Klempíř

9

Jemný mechanik

5

Řezník - uzenář

3

Modelář

2

Kameník

2

Celkem

191

Tab. 1: přehled uznaných žádostí o stipendium kraje Vysočina

Zdroj: kraj Vysočina

 

„Jako zřizovatel středního školství se snaží kraj Vysočina podpořit zájem i o studium v tzv. “nedostatkových“ učebních oborech, po kterých je ze stran podnikatelských subjektů dlouhodobá poptávka. Doufáme, že se nám do budoucna podaří obory zaměřené na řemeslnou výrobu co nejvíce naplňovat,“ doplnila Marie Kružíková.

Pro úplnost je třeba doplnit, že v případě sedmi oborů nebyli u žádného žadatele splněny podmínky získání stipendia nebo nebyla přijata žádná žádost.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.3.2011 / 15.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze