Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

CzechLink jako pomocná ruka při hledání strategického partnera podnikatelům z Vysočiny

CzechLink jako pomocná ruka při hledání strategického partnera podnikatelům z Vysočiny
Velký zájem ze strany zástupců zpracovatelského průmyslu zaznamenal 9. března 2011 na Vysočině pilotní seminář na téma „Úspěšný vstup investora do existující firmy a další možnosti růstu“, který připravil kraj Vysočina ve spolupráci s agenturou CzechInvest.
 

 
 

Vedle aktuálních možností podpory podnikání ze strany CzechInvestu, byli účastníci semináře seznámeni se speciálním projektem pod názvem “CzechLink“, který pomůže českým podnikatelům z Vysočiny s hledáním investičních partnerů ze zahraničí.

„Projekt, který jsme aktivovali v druhé polovině loňského roku, reagujeme na vzrůstající poptávku zahraničních investorů po kapitálovém propojení s českými firmami. Domácím podnikům chceme tímto projektem kontakt se zahraničními investory co nejvíce usnadnit,“ vysvětlil Miroslav Křížek, generální ředitel CzechInvestu.

Jak pomoci firmám s akvizicemi a kapitálovými vstupy, popsal senior projektový manažer agentury CzechInvest Pavel Chovanec: „Společnostem, které se do projektu zaregistrují, pomohou odborníci vypracovat komplexní prospekt společnosti s analýzou dosažených finančních výsledků. Tento dokument s mezinárodně srozumitelnými ukazateli výkonnosti firmy pak bude podobu jednoho roku agentura prezentovat zájemcům o místní joint-venture partnery nebo akviziční cíle.“

 

Projektem CzechLink rozšiřuje CzechInvest portfolio svých činností, kterými podporuje příliv investic do České republiky. Seminář uspořádaný na Vysočině je jedním z řady pravidelných setkání, která jsou k propagaci projektu organizována v rámci celé ČR. České firmy, které mají zájem o vyhledání kapitálového či strategického partnera, s nímž by se mohly dále rozvíjet, se mohou do projektu registrovat prostřednictvím přihlášky zveřejněné na webových stránkách agentury CzechInvest, konkrétně na adrese www.czechinvest.org/czechlink.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 14.3.2011 / 14.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze