Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ohlédnutí za 2. ročníkem soutěže S Vysočinou do Evropy

Ohlédnutí za 2. ročníkem soutěže S Vysočinou do Evropy
V sídle kraje Vysočina se ve středu 9. března 2011 konalo velké finále vědomostní soutěže středních škol „S Vysočinou do Evropy“. Do soutěže se přihlásilo 485 studentů ze 34 středních škol z celé Vysočiny. Soutěžící během pěti kol průběžné části soutěže, trvající od října 2010 do ledna 2011, zodpovídali prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz otázky zaměřené na kraj Vysočina. Dlouhodobou část soutěže nakonec úspěšně absolvovalo sto účastníků. Do velkého finále postoupila třicítka nejlepších.
 

 
 

Finále se konalo ve dvou kolech. V prvním kole finalisté odpovídali na otázky týkajících se Vysočiny, zadané v angličtině. Ve druhém kole představila desítka nejúspěšnějších účastníků z první finálové části elektronické prezentace v angličtině na téma „Kraj Vysočina“. Zpracování prezentací hodnotili sami nepostupujících finalisté s odborníky zastoupenými představiteli krajského úřadu Martinem Černým a Martinou Tomšů.

 

Oproti loňskému ročníku, kdy na prvních třech místech dominovali chlapci, ročníku letošnímu naopak kralovaly dívky. První místo patří Tereze Ondráčkové z Gymnázia Třebíč, druhé Simoně Zimové z Gymnázia a Střední odborné školy, Moravské Budějovice a třetí Kláře Štefánkové z Gymnázia Havlíčkův Brod. Vítězky přijaly ocenění od hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a zástupců sponzorů soutěže – AON Central and Eastern Europe spol. s. r. o., Kooperativa pojišťovna, a. s., VOLKSBANK CZ, a.s. a se společnosti INTACT z Velkého Meziříčí odletí o letních prázdninách na 14denní jazykový pobyt do Velké Británie.  

 

 

S Vysočinou do Evropy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.3.2011 / 11.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze