Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Veřejnost může do 8. dubna rozhodovat o výsledcích ankety Zlatá jeřabina

Veřejnost může do 8. dubna rozhodovat o výsledcích ankety Zlatá jeřabina
Šedesátka adeptů na nejlepší kulturní počiny roku 2010 bojuje o hlasy veřejnosti v tradiční anketě Zlatá jeřabina. Seznam nominací v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví je zveřejněn na webových stránkách kraje. „Jednotlivé kulturní počiny jsou v rámci elektronického hlasovacího formuláře představeny krátkou textovou anotací a fotografiemi vystihujícími atmosféru kulturních akcí nebo stav kulturních památek před a po jejich obnově,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd. V anketě je možné hlasovat do 8. dubna 2011, a to právě elektronicky prostřednictvím hlasovacího formuláře uveřejněného na stránkách kraje v sekci kultura a památky nebo písemně pomocí originálního hlasovacího lístku uveřejněného v březnových novinách Kraj Vysočina.
 

 
 

Letošní ročník ankety Zlatá jeřabina byl zahájen počátkem roku sběrem nominací. Každý občan mohl nominovat svoji oblíbenou kulturní akci nebo příkladnou obnovu kulturní památky, které ho v loňském roce zaujaly. Jedinou podmínkou pro zasílané nominace bylo, aby se daný kulturní počin uskutečnil v roce 2010 na území kraje Vysočina. Na základě celkem došlých 160 návrhů vybrala odborná pracovní skupina pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina celkem 30 počinů v kategorii Péče o kulturní dědictví a 30 v kategorii Kulturní aktivita, které se nyní ucházejí o přízeň veřejnosti. Pracovní skupina byla tvořena ze zástupců samosprávy, odborníků pro oblast kultury, památkové péče a pro oblast vnějších vztahů a její úkol spočíval v objektivním posouzení a vyhodnocení nominovaných návrhů, přičemž se zohledňovala jak žánrová rozmanitost akcí, zastoupení regionů či novost akcí, jež budou v anketě prezentovány. Pracovní skupina se v letošním roce sejde ještě jednou, a to před ukončením hlasování v anketě a vybere 4 projekty (2 v každé kategorii), které postoupí do přeshraniční soutěže, kde budou hodnoceny společně s aktivitami z Dolního Rakouska.

 

Hlasování v anketě probíhá od 1. března do 8. dubna 2011 na stránkách kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz (tematická stránka kultura a památky) nebo prostřednictvím hlasovacího lístku umístěného v březnovém vydání novin Kraj Vysočina. Elektronický hlasovací formulář i v letošním roce nabízí přehledné doplnění textových informací včetně fotografií u jednotlivých akcí zachycujících jejich atmosféru a památek před a po jejich obnově.

 

Po ukončení ankety odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu ve spolupráci s odborem informatiky vyhodnotí hlasování a zajistí zveřejnění jejích výsledků. Hlasování v anketě se může zúčastnit každý občan ČR. Hlasovat lze jen jedenkrát, a to pouze pro jednu akci v každé kategorii. Vyhlašovatel ankety si vyhrazuje právo ověření platnosti zaslaných hlasů a případného vyřazení prokazatelně neplatných hlasů.

 

Soutěžní počiny v obou kategoriích s nejvyšším počtem hlasů získají Cenu kraje Vysočina za kulturní počin roku 2010 včetně finančního ocenění za první místa 30 000 Kč, za druhá místa 20 000 Kč a za třetí 10 000 Kč. Slavnostní předání cen se uskuteční 19. května 2011 v Horáckém divadle Jihlava.

 

Novinkou letošního sedmého ročníku Zlaté jeřabiny je souběžná výstava všech třiceti soutěžících aktivit v každé kategorii vč. prezentace loňských vítězů. Výstava je už nyní přístupná ve vestibulu kongresového centra (budova B) sídla kraje Vysočina, Jihlava a potrvá až do 29. dubna 2011.

 

V loňském roce bylo do ankety zasláno celkem 8 543 platných hlasů (z toho v kategorii Kulturní aktivita 4 238 hlasů a v kategorii Péče o kulturní dědictví 4 305 hlasů).

 

Výsledky – Zlatá jeřabina 2009 (loňské výsledky)

 

v kategorii Kulturní aktivita:

1. místo: Trampský širák - 6. ročník festivalu / Štoky (2 035 hlasů)

2. místo: Měřínský Živý Betlém 2009 – největší Živý Betlém na Vysočině / Měřín (343 hlasů)

3 místo: Noční prohlídky polenského hradu – netradiční prohlídky hradu / Polná (204 hlasů)

 

v kategorii Péče o kulturní dědictví

1. místo: Koněšín / Obnova kostela sv. Bartoloměje (1 103 hlasů)

2. místo: Okříšky / Obnova zámku (312 hlasů)

3. místo: Ledeč nad Sázavou / Postupná obnova hradu a parkánových zdí (289 hlasů)

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 8.3.2011 / 8.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze