Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dnes začala stavba nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava

Dnes začala stavba nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava
S dvouměsíčním zpožděním bylo dnes předáno staveniště pro vybudování nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava (PUIP). Kraj Vysočina byl nucen veškeré plánované práce a především podpis smlouvy s dodavatelem díla odsunout, neboť ještě minulý týden reálně hrozilo, že pro pavilon nebude po odchodu lékařů využití a tím by byla porušena podmínka pětileté udržitelnosti projektu. Tu, kromě jiných, si dal Úřad regionální rady NUTS 2 Jihovýchod při podpisu přidělení dotace z evropských fondů. Celkem bude stavba nového PUIP stát 317,8 milionu korun, 117 milionů korun z tohoto objemu bude činit podíl z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Stavbu dodá sdružení firem PSJ a Skanska na základě nejvýhodnější podané nabídky.
 

 
 

Záměr vybudovat Pavilon urgentní a intenzivní péče je dalším krokem krajské samosprávy k postupné modernizaci nemocnic zřizovaných krajem při využití finančních prostředků z evropských fondů. Nový pavilon vyroste mezi budovou zdravotnické záchranné služby a nemocniční dostavbou z roku 2002. V druhé polovině příštího roku se do nového přestěhuje stávající oddělení jihlavské jednotky intenzivní péče umístěné v lůžkových pavilonech interních oborů, které už nesplňují technické požadavky pro moderní akutní medicínu. Evropská dotace umožní také vznik multioborové jednotky intenzivní péče v přímé návaznosti na operační sály nemocnice, lůžková oddělení a urgentní příjem. Kromě multioborové jednotky intenzivní péče v něm bude v nejvyšším patře provozováno i supermoderní infekční oddělení se čtyřiceti lůžky.

 

„Moderní pracoviště urgentní a intenzivní péče je důležité nejen pro samotnou Nemocnici Jihlava, ale v tomto případě i pro celou funkční síť nemocniční péče v kraji Vysočina. Jihlava je kromě jiného kardiologickým centrem soustřeďujícím pacienty s akutními infarkty myokardu, kdy je rychlá komplexní diagnostika a léčba bez vynucené potřeby dalšího transportu klíčová,“ uvedl Jiří Běhounek, předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina s tím, že své nesporné výhody bude mít také jednotný prostor pro příjem všech akutních pacientů v přízemí pavilonu. Akutní a intenzivní péče na jednom místě zvýší komfort pacientů i zaměstnanců a urychlí řešení život ohrožujících stavů.

 

V PUIP se budou příjmové ambulance napříč spektrem oborů. Tyto ambulance budou centralizované do jednoho bodu pro pěší i transportované pacienty. Jednou z výhod pavilonu umístěného na Vrchlického ulici v Jihlavě bude i přímé spojení tunelem s heliportem krajské záchranné služby. Díky propojení celé infrastruktury odpadne současná praxe, kdy pacienti musí být při cestě z vrtulníku do blízké nemocnice ještě jednou přeloženi do sanitky.

 

Zastavěná plocha objektu bude představovat 2.312 m2, přičemž obestavěný objem stavby dosáhne 40.714 m3. „Konstrukčně se bude jednat o železobetonový monolitický skelet částí založený na stávajícím úkrytu civilní obrany. Obvodový plášť bude kombinovaný s prosklenou západní fasádou, která tvoří hlukovou clonu vrtulníkového prostoru. Objekt bude komunikačně napojen na hlavní chodbu ve třech podlažích a navíc samostatným mostem propojen s oddělením ARO. V podzemí bude umístěna nová trafostanice, náhradní zdroj, strojovny medicinálních plynů, technické a šatnové zázemí,“ popsal řešení stavby autor projektu Jaromír Homolka z projekční kanceláře Penta Jihlava.

 

 

 

  • Miroslav Fuks, tiskový mluvčí PSJ, a.s.

            tel.: 567 550 223

            e-mail: fuks@psj.cz


 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.2.2011 / 28.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies