Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj přispěl na lepší cestování vozíčkářů

Kraj přispěl na lepší cestování vozíčkářů
Kraj Vysočina přispěl 72 tisíci korunami na nákup dalších dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev. Od dnešního dne tak mohou cestující využívat mobilní plošiny již v 11 městech kraje Vysočina. „Již dnes víme o dalším vážném zájemci o dvanáctou plošinu. Tím je Nové Město na Moravě,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vysočina je jedním z řady dárců, kteří chtějí zjednodušit cestování pohybově handicapovaným. Dvě nová zařízení pro pohodlný nástup vozíčkářů do vlaku budou v Okříškách i Horní Cerekvi k dispozici již od dnešního dne. Mobilní zvedací plošiny jsou podle informací zveřejněných na internetových stránkách Českých drah ve stanicích Havlíčkův Brod, Jihlava, Kostelec u Jihlavy, Přibyslav, Světlá nad Sázavou, Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov. „Vítám tuto aktivitu jak z hlediska ochrany životního prostředí, protože přispívá k popularizaci ekologické železniční dopravy, tak i z pohledu zastupitele a starosty Okříšek, kde se rozšíří nabídka služeb pro handicapované spoluobčany a další návštěvníky,“ konstatoval radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.

 

Mobilní zvedací plošiny českého výrobce jsou pořízeny ze sdružených příspěvků kraje Vysočina, měst Horní Cerekev a Okříšky, Českých drah, Správy železničních dopravní cesty a Konta Bariéry. „Každý z dárců zná problematiku cestování po dráze z jiného úhlu, a tak lze předpokládat, že výběr umístění plošin v přestupních stanicích byl šťastný a přesný,“ doplnil již dříve náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Pořizovací cena jedné ruční zdvihací plošiny pro cestující na vozíku do vlaku a z vlaku se pohybuje kolem 180 tisíc korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.2.2011 / 25.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies