Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Lékaři na Vysočině dnes začali stahovat výpovědi

Lékaři na Vysočině dnes začali stahovat výpovědi
O prvním hromadném stažení výpovědí lékařů na Vysočině dnes informovalo vedení Nemocnice Nové Město na Moravě. V ostatních krajských nemocnicích v regionu stahují výpovědi především jednotlivci. To se však podle zástupců LOK-SČL Šárky Drinkové a Pavla Vávry zítra změní. Podle jejich vyjádření vezmou lékaři, až na několik výjimek, podané výpovědi zpět. Ředitelé všech pěti krajských nemocnic už dříve deklarovali, že jsou připraveni lékaře po stažení výpovědí vzít zpět. Znamená to, že v březnu bude chod všech nemocnic na Vysočině plně funkční, personálně zajištěn téměř kompletním týmem kmenových lékařů.
 

 
 

„Vyhrán byl na obou stranách boj o zachování péče o pacienta na Vysočině. Za všechny občany Vysočiny jsem rád za tento pozitivní zvrat. Přál bych všem, aby se do zdravotnických zařízení vrátil klid a především se začalo pracovat na obnovení důvěry mezi pacientem a lékařem i zdravotnickým personálem navzájem,“ uvedl dnes po setkání se zástupci LOK-SČL hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, který zároveň adresuje velké poděkování managementům krajských nemocnic za nadstandardní osobní nasazení při přípravě a vedení jednání s lékaři. Oceňuje také patriotismus celé skupiny středního zdravotnického personálu včetně lékařů.

„Stále trvá naše regionální podpora kolegům lékařům z Nemocnice Uherské Hradiště. Pokud jde o náš kraj, pak oceňuji vystupování hejtmana během celé kampaně, jeho racionální přístup a konstruktivní návrhy k řešení situace,“ zaznělo v závěru dnešního jednání z úst Pavla Vávry, zástupce LOK-SČL Nemocnice Nové Město na Moravě.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.2.2011 / 22.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze