Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jiří Běhounek: Lékaři kývli na dohodu, jejich rozhodnutí si vážím

Jiří Běhounek: Lékaři kývli na dohodu, jejich rozhodnutí si vážím
„Dnešní rozhodnutí členů lékařského odborového svazu kývnout na vládní návrh memoranda oceňuji a vítám. Lékaři prokázali velkou míru rozvahy a odpovědnosti vůči svým pacientům a české společnosti. Nyní je na Vládě ČR, jmenovitě na premiérovi Petru Nečasovi, aby usnesením Vlády ČR naplnili svou část memoranda. Je pochopitelné, že čím dříve budou staženy výpovědi lékařů, tím menší rozsah připravovaných útlumových kroků budeme nuceni realizovat,“ uvádí hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Dnešním dnem snad definitivně končí dlouhé období nejistoty vyvolané hromadnou výpovědí kmenových lékařů krajských nemocnic. Přijatý návrh memoranda, který má zabránit hromadnému odchodu lékařů, obrazně zachránil stávající podobu fungování nemocnic na Vysočině. Jakékoli případné omezení provozu a rozbití medicínských týmů mohlo mít pro nemocnice na Vysočině nevratný efekt.

„Jsem přesvědčen, že kolektivní rozhodnutí LOK-SČL budou respektovat všichni lékaři ve výpovědích a drtivá většina z nich se do nemocnic vrátí,“ věří Jiří Běhounek a zároveň oceňuje vůli se dohodnout současného ministra zdravotnictví Leoše Hegera i předsedů lékařských odborů Milana Kubka a Martina Engela.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.2.2011 / 16.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies