Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina dostane další peníze z EU na silnice druhé třídy

Kraj Vysočina dostane další peníze z EU na silnice druhé třídy
Kraj Vysočina získal 320 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod na rekonstrukci tří silnic druhé třídy. Modernizace se dotkne silnice na trase Jihlava - Pelhřimov, v okolí Moravských Budějovic a Třeště. Financování podpořil Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém dnešním zasedání.
 

 
 

Na trase Jihlava – Pelhřimov se začne modernizovat silnice II/602 včetně přestavby mostu nad Kladinským potokem.  Po dobu jeho rekonstrukce vznikne provizorní most.  Silnice je součástí páteřní sítě kraje Vysočina, která propojuje významná sídla, průmyslová centra i turistické cíle. Kraj hodlá postupně modernizovat celou páteřní síť silnic. Komunikace má význam nejen pro spádovost směrem k Jihlavě a Pelhřimovu, ale je také objízdnou trasou dálnice D1. Intenzita dopravy na úsecích silnice se pohybuje kolem 2 270 osobních vozidel a 934 těžkých nákladních vozidel denně. V některých místech bude silnice rozšířena, zvýší se tak bezpečnost motoristů. Rekonstrukce se dotkne téměř osmi kilometrů silnice.

 

U Moravských Budějovic na Třebíčsku se začne v dubnu rekonstruovat silnice druhé třídy. Obnoveno bude až 11 kilometrů na trase Moravské Budějovice-Dešov-Uherčice. Krajská silnice je spojnicí Moravských Budějovic s komunikací první třídy směřující k Vranovské přehradě. Vytížena je tedy hlavně v létě. Odstraňovat se budou deformace vozovky, příčné a podélné trhliny.

 

„Každá z uvedených dopravních staveb má velký význam pro bezpečnost a plynulost dopravy. S výstavbou začneme na jaře,“ dodává Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku.

 

Modernizace se již dočkal také čtyřkilometrový úsek silnice mezi Třeští a Stonařovem. Obnova se týkala skladby vozovky, odvodnění komunikace i dopravního značení.

 

Regionální rada Jihovýchod již podpořila krajské projekty obnovy silniční sítě druhých a třetích tříd částkou 2,795 miliardy korun. Motoristé tak využívají na Vysočině 245 kilometrů zmodernizovaných silnic druhé a třetí třídy.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 16.2.2011 / 16.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze