Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek zahájil výstavu pivních etiket v Pelhřimově

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek zahájil výstavu pivních etiket v Pelhřimově
Prostory Muzea Vysočiny v Pelhřimově hostí od 14. února 2011 výjimečnou výstavu blízkou oblasti pivovarnictví. Návštěvníci mohou shlédnout expozici pivních etiket až do 27. března 2011. Soukromá sbírka pana Rudolfa Fojtíka z Pelhřimova se během několika let rozrostla až na 5000 exponátů. Zájemci mají možnost si prohlédnout nejen etikety, ale i pivní tácky a několik desítek originálních půllitrů.
 

 
 

Až pět tisíc reklamních předmětů včetně etiket, štítků a pivních tácků je k vidění v soukromé sbírce pana Rudolfa Fojtíka z Pelhřimova, který svou sbírku zahájil před sedmi lety tím, že jednoduše odlepil z láhve piva první etiketu, která se mu líbila. Jak uvádí sběratel: „Chci, aby si návštěvníci výstavy uvědomili, že s pivem není spojena jen jeho konzumace, ale i umění a část historie, které jsou na etiketách zachyceny.“ Jedny z nejzajímavějších exponátů jsou tzv. razidla s logy pivovarů. Výstava obsahuje předměty celkem jednoho sta pivovarů z celé České republiky. Pan Fojtík dodává, že se jako hrdý obyvatel Vysočiny zaměřil především na předměty pocházející z pivovarů na Vysočině.

 

Dveře Muzea Vysočiny Pelhřimov jsou otevřena pro širokou veřejnost každý den v týdnu. Více informací naleznete na stránkách muzea www.muzeumpe.cz.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.2.2011 / 15.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies