Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajská rada se setkala s novými starosty obcí a měst

Krajská rada se setkala s novými starosty obcí a měst
Poprvé po podzimních komunálních volbách se 27. ledna 2011 se v Třešti setkali všichni noví i staronoví starostové obcí a měst Vysočiny s krajskou samosprávou. Vedle očekávaných témat, jako jsou zdravotnictví a plánované navrhované změny k diskuzi v krajském školství se starostové seznámili i s projektem připravovaného sčítání lidu.
 

 
 

Radní kraje Vysočina představili činnost odborů, které mají ve své gesci. Zejména pak s připravovanými změnami v dotačních titulech pro obce, které budou poskytovány z krajského rozpočtu.

Na programu byla také informace o spolupráci se zahraničními partnery, zejména s Dolním Rakouskem.

Česko-rakouský projekt MA-G 21 je zaměřen na spolupráci mezi místní Agendou 21 v kraji Vysočina a programem „Gemeinde 21“ v Dolním Rakousku. Kraj Vysočina se stejně jako Dolní Rakousko angažuje v místní Agendě 21. Ačkoliv cesta obou krajů k realizaci této metody kvality a udržitelnosti ve veřejné správně začala s časovým odstupem, smysl a účel zůstávají díky obsahu MA21 stejné – rozvíjet obce udržitelným způsobem (s ohledem na ekologii, hospodářství a sociální oblast) tak, abychom je mohli předat následujícím generacím zdravé a dobře fungující.

Starostům byla také představena aktivita – Minimum pro starosty, které je určeno zejména pro nové starosty a místostarosty, kteří byli zvoleni  poprvé a dosud se nepohybovali ve veřejné správě

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Krajská rada se setkala s novými starosty obcí a měst

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 31.1.2011 / 31.1.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze