Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb

V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb
Po roce a půl intenzivních stavebních prací vznikl v Lukavci komplex sociálních služeb. Projekt byl podpořen a spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod. Celkové náklady projektu činí 19,5 mil. Kč, z nichž 92,5 %, tedy téměř 18 mil. Kč, bylo pokryto z evropské dotace.Provoz objektu zajišťuje příspěvková organizace městyse Lukavec - Centrum sociálních služeb LADA Lukavec.
 

 
 

Nově vzniklá organizace se zaměřuje na osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Začne poskytovat odlehčovací služby pobytové, ambulantní i terénní postiženým, kteří dostávají péči v jejich přirozeném sociálním prostředím. Dočasným převzetím péče o tyto osoby umožní centrum pečujícím rodinám si odpočinout a poskytne jim čas k řešení osobních záležitostí.

 

„Cílem odlehčovací služby v našem centru sociálních služeb je krátkodobá podpora a pomoc rodinám pečujícím o osoby s postižením. Klientům zajistíme potřebnou odbornou péči v době, kdy se rodiny nemohou o své příbuzné starat. Celý komplex sociálního zařízení bude dostupný i místním seniorům,“ dodal František Pinkas, starosta městyse.

 

 „Městys Lukavec realizací tohoto projektu vhodně využil opuštěné budovy školní jídelny i školní družiny a zřízením příspěvkové organizace tak podpořil sociální služby nejen v obci, ale i v celém regionu“ uvedl po návštěvě městyse Lukavec Jiří Běhounek,  hejtman kraje Vysočina.

 

 

 

 

V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.1.2011 / 28.1.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze