Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj podporuje vzdělávání pedagogů v oblasti elektronické bezpečnosti

Kraj podporuje vzdělávání pedagogů v oblasti elektronické bezpečnosti
Od ledna roku 2011 si mohou učitelé informačních technologií na základních a středních školách na Vysočině rozšířit své znalosti v oblasti elektronické bezpečnosti. Vysočina Education, příspěvková organizace kraje Vysočina, zajistila pro tento účel akreditované vzdělávací programy od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Absolvováním programů získávají učitelé základní znalosti z oblasti počítačové bezpečnosti, které mohou uplatnit v rámci výuky. Cílem je upozornit žáky a studenty na nebezpečí, které jim hrozí při práci s počítači a elektronickými médii a jak se před ním uchránit.
 

 
 

Vysočina Education, pověřená realizací jednoho z opatření Akčního plánu elektronické bezpečnosti kraje Vysočina na rok 2010, získala v oblasti elektronické bezpečnosti dva akreditované vzdělávací programy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. První z nich se pod názvem „Bezpečný internet – práce s informacemi“ věnuje otázkám a vzdělávání v oblastech sociálních sítí, chatu, stahování a sdílení dat, autorskému zákonu, vyhledávání relevantních informací, netiketě, sextingu, kyberšikaně, kybergroomingu, závislost na internetu a rodičovské kontrole. Další vzdělávací program „Bezpečný internet – platby a ochrana počítače“ je zaměřen na problematiku bezpečného nakupování na internetu, internetového bankovnictví a ochraně počítače.

 

Absolventi těchto programů mohou předávat svoje znalosti nejen žákům a studentům škol a jejich rodičům, ale i dalším cílovým skupinám jako jsou drobní a střední podnikatelé, pracovníci neziskových organizací kraje Vysočina, senioři ad.

 

 

  • Více informací: Mgr. Ivo Kuttelwascher, Vysočina Education
                               tel.: 736 489 747
                               mail: kuttelwascher@vys-edu.cz

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.1.2011 / 25.1.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze