Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajská soutěž S Vysočinou do Evropy zná finalisty

Krajská soutěž S Vysočinou do Evropy zná finalisty
Průběžná část vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy vyvrcholila ve čtvrtek 6. ledna 2011 pátým soutěžním kolem. V letošním druhém ročníku se do internetové soutěže registrovalo 434 soutěžících z 34 středních škol našeho kraje. V každém z pěti kol středoškoláci prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz odpovídali na sedm různě náročných všeobecně zaměřených otázek o našem kraji, dvě z nich byly v anglickém jazyce a jedna s označením bonus. Hodnocena byla také rychlost zaslané odpovědi. V rámci jednoho kola soutěžící mohli získat maximálně 21 bodů.
 

 
 

Nejúspěšnějším řešitelům se podařilo v letošním ročníku získat celkem 103 bodů ze 105 možných (bodové maximum jim nebylo připsáno v jednom z proběhlých kol). K postupu do finále mezi třicítku nejúspěšnějších stačilo dosáhnout 91 bodů.

 

Dvoukolové finále je naplánováno na 9. března 2011 v sídle kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním kole finalisty čeká 20 otázek z místopisu kraje Vysočina a ve druhém představí 10 nejlepších řešitelů power pointové prezentace na téma „kraj Vysočina“. Zadání otázek, prezentace i vystoupení budou v anglickém jazyce. Část finále bude vysílána přímým přenosem na internetu.

 

Stejně jako v loňském roce nikdo z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dárky v podobě netbooků, MP3 přehrávačů, vysokokapacitních flesh disků aj. Trojice nejlepších pak převezme ocenění v podobě dvoutýdenního kurzu anglického jazyka ve Velké Británii od zástupců sponzorů a samosprávy kraje Vysočina včetně hejtmana Jiřího Běhounka.

 

Otázky posledního 5. kola průběžné části soutěže (body / úspěšnost odpovědí v  %)

 •       Na které škole na Vysočině se studuje obor bytový architekt – design interiéru?       

                  Akademie – Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou (2b. / 67 %)

 

 •       Která česká světice se narodila v našem kraji?

                  sv. Zdislava z Lemberka (2b. / 68 %)

 

 •       The Vysočina Region has been represented in Brussels since 2007. Presently, the office is operated on the basis of a so-called non-permanent representation. That means that the representative of the Vysočina Region spends most of his time in the Czech Republic and goes to Brussels approximately once a month to take care of current business and to attend planned events). Since when has the office operated in this non-permanent representation mode?

            November 2009 (2b. / 50 %)

 

 •       BONUS Kteří sportovci z Vysočiny (zástupci individuálních sportů) reprezentovali naší zemi na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu?

            Tomáš Fučík, Petr Svoboda, Marek Švec (5b. / 77 %)

 

 •      Dálnice D1 protíná kraj Vysočina v délce (zaokrouhleno na km):

                  Dálnice D1 protíná kraj Vysočina v délce (zaokrouhleno na km):

                  93 km (2b. / 74 %)

 

 •       12 sights in the Czech Republic have been inscribed on the UNESCO world cultural heritage list. How high does the Vysočina Region rank in terms of the number of UNESCO monuments, among the regions of the Czech Republic that boast those important sites?

            1 (2b. / 49 %)

 

 •      Kde pramení řeka Sázava?

                  kilometr od Šindelného vrchu (2b. / 89 %)

 

Sponzory soutěže S Vysočinou do Evropy v roce 2011 jsou AON Central and Eastern Europe spol. s. r. o. a Kooperativa pojišťovna, a. s.

 

 • Více informací: Eva Ampapová, odbor školství, mládeže a sportu
                             Krajský úřad kraje Vysočina
                             email: ampapova.e@kr-vysocina.cz


 • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 17.1.2011 / 17.1.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze