Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Důkaz o čerpání evropských fondů: Na Vysočině a na jižní Moravě proplaceno osm miliard korun

logo
Na jižní Moravě a na Vysočině se evropským projektům daří. Osm miliard korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod již doputovalo na účty měst, obcí, krajů i malých a středních podnikatelů. O největší porci proplacených financí se v rámci ROP Jihovýchod tradičně postaraly investiční projekty v oblasti dopravy proplacenou částkou 4,8 miliard korun. V cestovním ruchu jsou již ukončeny projekty za téměř 900 milionů korun. Evropské dotace ve výši 2,3 miliardy korun pomáhají rozvíjet kulturu, sociální a zdravotní oblast i veřejná prostranství v mnoha městech na jižní Moravě a Vysočině. Dokončeno je více než 300 projektů.
 

 
 

„V roce 2011 očekáváme ukončení dalších 166 projektů, které jsou dotovány z Regionálního operačního programu Jihovýchod,“ říká ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod Marta Sargánková.

 

V Žirovnici otevřou Knoflíkářské muzeum, kde si návštěvníci vyzkouší šití na historických šicích strojích nebo výrobu vlastních knoflíků. V dubnu skončí práce na rekonstrukci zámku v Herálci. Nový zámecký hotel nabídne hostům ubytování ve dvaceti pokojích, relaxační a sportovní centrum i upravený park. V Havlíčkově Brodě upraví náměstí ve středu města, v Jihlavě obnoví dětská hřiště.

 

Během tří let se kompletně změní vzhled interního oddělení, neurologického a rehabilitačního oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Veřejnosti začne sloužit nejen jedno z nejmodernějších fyzioterapeutických center v regionu, ale i nová jednotka intenzivní péče interních oborů, kardiologie nebo velký dialyzační sál.

 

  • Více informací o ROP Jihovýchod naleznete na stránkách www.jihovychod.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.1.2011 / 6.1.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze