Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina získal rekordní dotace z Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika

Kraj Vysočina získal rekordní dotace z Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika
Kraj Vysočina se stal na 8. Monitorovacím výboru Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-13 (OP AT-CZ) nejúspěšnějším regionem v objemu schválených finančních prostředků. „Z celkem 17 podpořených projektů ve výši 20 mil. EUR budou mít organizace z kraje Vysočina k dispozici téměř 6 mil. EUR na realizaci sedmi projektů v oblasti dopravy, trhu práce, energetiky a kultury,“ uvedl radní kraje pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
 

 
 

Kromě modernizace silniční sítě v jižní části kraje Vysočina bude kraj investovat do maximalizace úspor energií na střední škole v Třebíči či posilovat rozvoj kultury v programovém území prostřednictvím řady česko-rakouských kulturních akcí. S ohledem na otevření pracovního trhu v květnu 2011 je velmi přínosný projekt hospodářských komor a úřadů práce z Vysočiny a Dolního Rakouska.

 

Od roku 2008 byly v programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika navázány pro region Vysočina finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) ve výši 10,5 mil EUR. V současné době je vyčerpáno více než 70% z celkové alokace 107 mil. EUR z ERDF a lze stále čerpat ze všech oblastí podpory. Kontakty spolu s potřebnými informacemi o programu naleznete na www.at-cz.eu.

 

  • Gabriela Grycová, odbor regionálního rozvoje

    Krajský úřad kraje Vysočina

    email: grycova.g@kr-vysočina.cz

    tel.:564 602 550

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.12.2010 / 20.12.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze