Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nové dotační možnosti pro region Jihovýchod

logo
Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém dnešním zasedání rozhodl o vyhlášení nových výzev na výstavbu silnic druhých a třetích tříd, mostů, protihlukových zdí nebo okružních křižovatek. Nová výzva je otevřena pro výstavbu infrastruktury na civilních letištích a další na výstavbu středních škol, speciálních škol nebo knihoven. V těchto výzvách mohou své projekty předkládat kraje a jimi zřízené organizace. Projekty krajů, které budou podpořeny, už musí počítat s větší finanční zátěží na spolufinancování ve výši 15 % způsobilých výdajů. Kraje mohou získat do roku 2015 až 632 milionů korun.
 

 
 

„I přesto, že se podařilo vyřešit, jak budou projekty spolufinancovány, přijde region Jihovýchod o 650 milionů korun. Mnoho dobrých projektů tak zůstane nerealizováno,“ dodává Jiří Běhounek, předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina.

 

V druhé polovině roku 2011 se chystají další možnosti podpory pro města a obce regionu Jihovýchod. Města a menší obce v budoucnu předloží projekty na výstavbu zařízení sociální péče nebo revitalizaci zanedbaných ploch.

 

Regionální operační program Jihovýchod končí rok 2010 s bilancí téměř osmi miliard korun proplacených příjemcům dotací v regionu.

Díky dotacím z ROP Jihovýchod:

  • předáno motoristům k užívání 275 km zmodernizovaných silnic druhé a třetí třídy
  • nejen pro milovníky koní, ale i pro pěší bylo vybudováno 1 000 km hipostezek
  • lepší vybavení pro školy díky 65 projektům za 750 milionů korun
  • nové moderní vybavení  a vyšší kvalitu péče pro pacienty získalo 15 nemocnic
  • vznikne více než 560 nových pracovních míst  

 

Regionální rada Jihovýchod rozděluje přibližně 19 miliard na rozvoj regionu Jihovýchod v letech 2007–2013. Podpořeno je dosud  500 projektů za více než 12,5 miliardy korun.

 

  • www.jihovychod.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2010 / 15.12.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze