Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nové dotační možnosti pro region Jihovýchod

logo
Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém dnešním zasedání rozhodl o vyhlášení nových výzev na výstavbu silnic druhých a třetích tříd, mostů, protihlukových zdí nebo okružních křižovatek. Nová výzva je otevřena pro výstavbu infrastruktury na civilních letištích a další na výstavbu středních škol, speciálních škol nebo knihoven. V těchto výzvách mohou své projekty předkládat kraje a jimi zřízené organizace. Projekty krajů, které budou podpořeny, už musí počítat s větší finanční zátěží na spolufinancování ve výši 15 % způsobilých výdajů. Kraje mohou získat do roku 2015 až 632 milionů korun.
 

 
 

„I přesto, že se podařilo vyřešit, jak budou projekty spolufinancovány, přijde region Jihovýchod o 650 milionů korun. Mnoho dobrých projektů tak zůstane nerealizováno,“ dodává Jiří Běhounek, předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina.

 

V druhé polovině roku 2011 se chystají další možnosti podpory pro města a obce regionu Jihovýchod. Města a menší obce v budoucnu předloží projekty na výstavbu zařízení sociální péče nebo revitalizaci zanedbaných ploch.

 

Regionální operační program Jihovýchod končí rok 2010 s bilancí téměř osmi miliard korun proplacených příjemcům dotací v regionu.

Díky dotacím z ROP Jihovýchod:

  • předáno motoristům k užívání 275 km zmodernizovaných silnic druhé a třetí třídy
  • nejen pro milovníky koní, ale i pro pěší bylo vybudováno 1 000 km hipostezek
  • lepší vybavení pro školy díky 65 projektům za 750 milionů korun
  • nové moderní vybavení  a vyšší kvalitu péče pro pacienty získalo 15 nemocnic
  • vznikne více než 560 nových pracovních míst  

 

Regionální rada Jihovýchod rozděluje přibližně 19 miliard na rozvoj regionu Jihovýchod v letech 2007–2013. Podpořeno je dosud  500 projektů za více než 12,5 miliardy korun.

 

  • www.jihovychod.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2010 / 15.12.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze