Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zapojte svou základní školu do vědomostní soutěže a vyhrajte výlet od kraje Vysočina

Praha
Kraj Vysočina vyhlašuje druhý ročník vědomostní soutěže pro žáky základních škol z regionu s názvem POZNEJ VYSOČINU. Všechny úplné základní školy v kraji Vysočina mají možnost se do soutěže přihlásit do 23. prosince 2010. Dvoukolové soutěže se v minulém roce účastnilo 31 škol, čtyři desítky nejúspěšnějších řešitelů pozval kraj Vysočina na dvoudenní výlet do Prahy.
 

 
 

Velký úspěch a pozitivní ohlas soutěžících, pedagogů a rodičů přispěl k rozhodnutí pořádat druhý ročník soutěže Poznej Vysočinu také ve školním roce 2010/2011. Soutěžící žáci musí ve dvou kolech prokázat dobré znalosti o kraji Vysočina z oblastí jako je např. místopis, historie, znalost významných rodáků nebo také dění v regionu.

 

„Velmi mě potěšilo, že se pilotního projektu aktivně zúčastnilo 31 škol, jejichž žáci se do soutěže zapojili s opravdovým nadšením. Jsem přesvědčen, že prostřednictvím této soutěže můžeme probudit zájem mládeže o dění v kraji a podpořit sounáležitost s Vysočinou,“ komentoval vyhlášení dalšího ročníku hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. 

 

Ředitelům všech úplných základních škol byla už 9. prosince 2010 zaslaná nabídka k zapojení do soutěže. Soutěž „Poznej Vysočinu“ proběhne ve stejném režimu jako v minulém roce. „Zejména její první postupové kolo je závislé na podpoře a spolupráci jednotlivých zúčastněných základních škol, protože ho budou děti absolvovat bez nutnosti dojíždění ve svých třídách,“ upozorňuje Marie Kružíková, radní kraje pro oblast školství. Do krajského kola, které kraj naplánuje na 16. března 2011, postoupí dva nejlepší žáci za každou školu, kteří budou moci vyhrát zajímavé ceny nebo opět dvoudenní poznávací cestu do Prahy.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.12.2010 / 10.12.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze