Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj spouští kompletní informační databázi svých příspěvkových organizací

ilustrační foto
Po půlročním odlaďování a prvotním zadávání klíčových dat spouští kraj Vysočina v prosinci zkušebně zcela novou databázi s názvem Rejstřík příspěvkových organizací zřízených krajem Vysočina. "Jde o zcela novou databázi s vysokou mírou spolehlivosti a komplexnosti poskytovaných informací," uvedl ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. Novou aplikaci vytvořil krajský odbor informatiky, je jednoduchá na správu a uživatelé ocení především její jednoduchou obsluhu a snadnou orientaci v rámci aktuální nabídky.
 

 
 

Výhodou společného rejstříku příspěvkových organizací kraje Vysočina je přehledné uspořádání informací, jejich aktualizace a spolehlivost. "Databázi plníme průběžně, změny jsme schopni do rejstříku promítnout v lepším případě řádově do několika hodin. Výhodu vlastní databáze vidíme hlavně v neomezené možnosti variability služby. Cokoli by nám v databázi chybělo nebo se objevila potřeba na další informace, jsme schopni v rámci odboru do několika dní doplnit," komentuje Petr Pavlinec, vedoucí krajských informatiků.

 

Databáze sdílí základní data z elektronického portálu územních samospráv (ePusa) s tím, že navíc v ní uživatelé najdou například genezi zřizovatelských listin a jejich dodatků, do budoucna také výroční zprávy nebo odkazy na rozpočty organizací.

Rejstřík příspěvkových organizací zřízených krajem Vysočina bude až do konce ledna 2011 fungovat ve zkušebním provozu, počínaje únorem 2011 půjde o běžnou službu krajských www stránek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2010 / 8.12.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze