Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

eHealth

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek: Vzniká Asociace krajských nemocnic

ilustrační foto
Dnes odpoledne bude podána žádost o zápis do registru zájmových sdružení právnických osob a dobrovolných svazků obcí nová Asociace krajských nemocnic. Její vznik na návrh hejtmanů a předsedy zdravotní komise AKČR Jiřího Běhounka podpořila vedení všech krajů. "Uvědomujeme si, že pouze společným postupem mohou krajské nemocnice docílit pevnější pozice při vyjednávání s klíčovými partnery, kterými jsou mimo jiné hlavně zdravotní pojišťovny nebo ministerstvo zdravotnictví," uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který byl také navržen na post předsedy nové asociace.
 

 
 

Asociace krajských nemocnic bude sdružovat 52 zdravotnických zařízení, která kraje zřizují, majetkově vlastní, nebo jsou jejich akcionáři. "Chceme více uplatňovat regionální pohled na řešení problémů trápících zdravotnictví. Vzhledem k tomu, že se z nás stane významný  hráč, máme obrovskou šanci věci ovlivňovat a prosazovat svá doporučení," doplnil Jiří Běhounek.

 

Asociace krajských nemocnic bude fungovat vedle stávající Asociace českých a moravských nemocnic  a Asociace nemocnic ČR. Vyjednávání v rámci těchto organizací bylo pro jednotlivé krajské nemocnice velice obtížné, neboť zájmy různorodých členů se rozcházely.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2010 / 3.12.2010

 

Cesta: Titulní stránka > eHealth

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze