Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina reprezentoval Českou republiku na Mezinárodním vánočním bazaru v Praze

Kraj Vysočina reprezentoval Českou republiku na Mezinárodním vánočním bazaru v Praze
V první adventní neděli roku 2010 se v pražském hotelu Hilton konal už pátý Mezinárodní vánoční bazar. Tuto výjimečnou charitativní akci pořádá Asociace manželek diplomatů s patronkou Livií Klausovou. Prodejního Veletrhu se širokým sortimentem nabízeného zboží zúčastnilo celkem 47 zemí z celého světa. Svojí premiéru mezi nimi měl i stánek kraje Vysočina, ve kterém si mohli návštěvníci vybrat z celé škály tradičních produktů z Vysočiny.
 

 
 

Cílem tradičního projektu, který je podporován mezinárodními organizacemi i diplomatickými komunitami z celého světa, je finanční podpora českých charitativních organizací. Na bazar se sjelo na několik tisíc návštěvníků, pro které si stánek kraje Vysočina připravil regionální produkty jako byly např.: loutky z Království loutek s.r.o. Žďár nad Sázavou, sklo ze sklářské hutě Huť Anna Bělá, Tasovské placky, salám Křemešník a Vysočina, keramiku z Nové Říše, med, čaj a mnoho dalších. U pultu kraje Vysočina se zastavila i první dáma Livia Klausová, kterou zaujala keramika spolu s tradičními potravinami, jako dar dostala manželka prezidenta ČR náhrdelník s vinutými perlami.

 

„ Na Mezinárodním vánočním bazaru jsme mohli představit vše, co kraj Vysočina nabízí. Ostatně výtěžek, který se dokázal za prodané produkty utržit, podtrhuje kvalitu výrobků z našeho regionu. I když jsme letos nováčkem, na charitu přispějeme výtěžkem blížící se třiceti tisícům korun, což si myslím, že není malá částka,“ okomentoval Mezinárodní vánoční bazar Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu a kultury.

 

 

Mezinárodní vánoční bazar Praha 2010

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 30.11.2010 / 30.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies