Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj a město postavily společně nový víceúčelový sál pro školy, občany i spolky v Ledči nad Sázavou

sál GY Ledeč nad Sázavou
Před deseti lety kraj převzal budovu ledečského gymnázia ve stavu, který dnes dokumentují už jen fotky. Po generální opravě kotelny a ústředního topení, přestavbě učeben, výměně oken a modernizaci sociálních zařízení i opravě střechy přišly letos na řadu přestavby chodeb a především stavební úpravy víceúčelového sálu. Investice kraje a města za více než 10 miliónů korun představovala půlroční práci nejen zedníků, ale i elektrikářů, montérů, podlahářů, zvukařů... Nový sál pro 145 osob se stylovým balkonem a jevištěm bude sloužit nejen krajské střední škole, ale i městu, místním organizacím a základním školám, ale díky skvělé akustice také hercům a hudebníkům.
 

 
 

„Poté, co kraj Vysočina pro Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou postavil v roce 2006 novou víceúčelovou sportovní halu, otevřela se opět otázka, co se starou tělocvičnou gymnázia. Bývalý hotelový sál s jídelnou se svou konstrukcí nabízel jako vhodná alternativa společenského prostoru, který v Ledči nad Sázavou zatím chyběl,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.

 

Rekonstruovaný sál je stupňovitý ve sklonu s klasickým hledištěm o kapacitě 145 osob. Úpravami prošlo jeviště, šatny, sociální zařízení a galerie. Do dvora byl za jeviště zavěšen ocelový kontejner, který bude sloužit jako skladovací prostor sálu. Stavební úpravy se týkaly i kompletně nové vzduchotechniky s klimatizací, namontována byla audio-vizuální technika v návaznosti na upravenou akustiku sálu. Dále byla provedena kompletní oprava štukatérské výzdoby sálu. Vzhledem k tomu, že budova gymnázia je umístěna v památkové zóně města bylo nutno respektovat při provádění stanovisko památkové péče. „Při rekonstrukci interiérů jsme dodrželi původní pracovní postupy tzv. lepených sádrových štuků na jutovém podkladu,“ prozradil ředitel střední školy František Trpišovský.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2010 / 29.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies