Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Pozvání na besedu s francouzskou lektorkou z kraje Champagne-Ardenne

Pokud máte rádi francouzský jazyk, jste příznivci francouzské kultury, nebo jste jen zvědaví na to, jak vypadá Vysočina očima cizince, přijďte se podívat na besedu s lektorkou francouzského jazyka z kraje Champagne-Ardenne Clémence Sublet.
 

 
 

Francouzská lektorka Clémence Sublet vystoupí v listopadu na Vysočině celkem dvakrát, a to ve Francouzském klubu v Jihlavě a v Třebíči. Jihlavský Francouzský klub spolu s ní oslaví v pondělí 29. listopadu své páté narozeniny a v Třebíči si ve čtvrtek 2. prosince připomeneme 100. výročí narození francouzského objevitele, výzkumníka a ochránce přírody Jacquesa-Yvesa Cousteaua.

 

Francouzské kluby v Jihlavě a Třebíči již několik let oslovují svým programem milovníky Francie a francouzského jazyka. V Jihlavě Francouzský klub působí při Sdružení na podporu mezinárodního přátelství Slunce, v Třebíči pak při městské knihovně. Francouzské kluby pořádají jak projekce francouzských filmů, tak koncerty, výstavy, čtení či besedy na různorodá témata. Jsou místem pro setkávání, navazování nových kontaktů, výměnu zážitků a informací. Jsou platformou, kde i vy můžete přijít s nabídkami na prezentaci vlastních projektů a zážitků.

 

Francouzská lektorka působí na Vysočině za finanční podpory kraje a partnerského regionu Champagne-Ardenne. „Jedná o jeden z důležitých výsledků zahraniční partnerské spolupráce mezi oběma regiony. První lektorka francouzského jazyka přicestovala na Vysočinu již v roce 2008. Cílem kraje je pokračovat v této aktivitě i v příštích letech.“ Uvedla pracovnice na úseku zahraničních vztahů kraje Vysočina a zástupkyně kraje v Bruselu Martina Tomšů.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2010 / 26.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies