Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

O státní občanství má zájem na Vysočině stále více cizinek

Za posledních sem let požádalo na Vysočině o státní občanství prostřednictvím krajského úřadu 421 cizinců. Mezi žadateli převažují ženy, jde o dlouhodobý trend.
 

 
 

Od roku 2003 přijal Krajský úřad kraje Vysočina celkem 421 žádostí cizinců o udělení státního občanství ČR. Ministerstvo vnitra kladně reagovalo na 356 žádostí. „Ostatní žádosti byly ministerstvem zamítnuty," uvedla Eva Houfová z matriky krajského úřadu, která upozorňuje, že podání žádosti je pouze začátkem celého řízení, které končí složením státoobčanského slibu do rukou tajemníka příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností.

 

Jednodušší způsob nabytí státního občanství České republiky mají někteří občané Slovenska, protože jim stačí podle platných zákonů učinit prohlášení. Následně vystavené osvědčení o nabytí státní občanství České republiky tímto způsobem od roku 2003 získalo v našem regionu 82 slovenských státních občanů.

 

"Zákon č. 193/1999 Sb., o státním občanství některých bývalých československých občanů, umožňuje osobám, které v důsledku dvoustranných smluv o zamezení vzniku dvojího státního občanství, nebo v důsledku propuštění ze státního svazku pozbyly státní občanství, po splnění dalších zákonem stanovených podmínek, učinit prohlášení o nabytí státního občanství České republiky. Tímto způsobem státní občanství České republiky nabylo už 46 osob.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.11.2010 / 19.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze