Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Klienty sociálního zařízení v Nových Syrovicích čeká stěhování domů

Nové Syrovice
Po čtyřech měsících se dnes vrátí do opraveného objektu sociálního zařízení v Nových Syrovicích všech 130 klientů. Kraj Vysočina za téměř sedm milionů kompletně opravil všechny čtyři centra sociálních zařízení, koupelny i toalety vybavil moderní sanitární keramikou, bezpečnostními vodovodními bateriemi, vše s maximálním ohledem na zajištění bezpečnosti klientů. "Vzhledem k rozsáhlým bouracím pracím museli klienti ústavu na přechodnou dobu pobývat v náhradních prostorách mimo areál zařízení," informoval minulý týden během kolaudace objektu radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
 

 
 

"Kraj Vysočina v posledních sedmi letech investoval do oprav, modernizací a údržby Ústavu sociální péče v Nových Syrovicích více než 18 miliónů korun," uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl, který ještě před kolaudací přijel spolu s ředitelkou ústavu Radmilou Punčochářovou provedené práce zkontrolovat. Podle Joukla se v příštím roce kraj, jako zřizovatel ústavu, zaměří na opravu rozpadající se nášlapné vrstvy v přístavbě hlavní budovy, provede nutnou opravu krycích desek stávajících septiků a sondy ke zjištění stavu trámových stropů zámku. Následně budou vadné části podlah vyměněny. "V rozpočtu kraje jsme na příští rok vyčlenili zhruba sedm milionů, které jsou určeny právě pro Nové Syrovice," doplnil Joukl.

 

V předchozích letech prošla budova ústavu opravou ústředního topení, oplocení, posouzení statických poruch a především rekonstrukcí půdních konstrukcí se zateplením, v rámci níž byla také postavena věrná replika původního hlavního komínového tělesa. Komín zděný čtyři metry nad rovinu střechy odpovídá svým tvarem (tzn. zakřivením) požadavku památkářů. Ani jedna jeho strana není přesně rovná, při opravě nesměly být použity žádné prostředky moderního stavitelství, na výsledném komíně je tedy vidět každý pohyb zedníkovi ruky. „Ruce restaurátorů se v dalších letech podepíší i na původních oknech a dřevěných dveřích ústavu,“ zakončil výčet investičních aktivit v Syrovicích Pavel Čermák z krajského majetkového odboru.

 

 

Klienty sociálního zařízení v Nových Syrovicích čeká stěhování domů

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.11.2010 / 15.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze