Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Popis projektu

logolink
 

 
 

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod začátkem roku 2010 schválil projekt realizovaný Odborem kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu kraje Vysočina „Muzea a galerie na Vysočině on-line“. Cílem tohoto projektu je interaktivně představit široké veřejnosti bohatství sbírek muzeí, galerií a pamětních síní kraje Vysočina a tím podpořit jejich návštěvnost. Do projektu je zapojeno celkem 50 institucí.

Projekt Muzea a galerie na Vysočině on-line je unikátním projektem, který by měl díky moderním informačním technologiím ukázat, jak velké kulturní bohatství se nachází v muzeích, galeriích a pamětních síní v kraji Vysočina. V průběhu realizace projektu, která bude probíhat do října 2012, by mělo být zdigitalizováno a popsáno 5000 sbírkových předmětů. Předměty nebudou představovány pouze ve formě fotografií, ale především v 3D formátu, který umožní interaktivní prohlížení, které mnohdy nemůže nabídnout ani samotná  instituce. Sbírkové předměty budou opatřeny popisem obohaceným dobovým kontextem, odkazy na související práce či inspirační zdroje, citacemi z literatury, informacemi o autorovi a dalšími poznatky charakterizujícími dané předměty.

V současné době se také pracuje na vytvoření speciálních webových stránek, na kterých bude umístěna databáze vytvořená z digitalizovaných sbírkových předmětů. Tato databáze bude přístupná prostřednictvím internetu široké veřejnosti. Ve 47 zapojených institucích bude umístěn informační kiosek, díky kterému budou mít návštěvníci instituce přístup nejen na webové stránky projektu, ale i na internet.

Výstupy projektu by měly být přístupné veřejnosti na podzim roku 2013.

 
Zodpovídá: Jana Komínová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 10.11.2010 / 26.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Projekty EU

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies