Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Avizo mezinárodní konference

Ve dnech 1. – 2. prosince 2010 se ve španělském městě Badajoz uskuteční konference věnovaná využití open source softwaru (OSS) ve veřejné správě (www.osepa.eu/conferencia/en/).
 

 
 

záhlaví - Osepa

 

 

 

 

 

 

 

Odborná veřejnost a zástupci veřejné správy budou diskutovat o možnostech efektivního zavádění OSS a také sdílet dosavadní zkušenosti a příklady dobré praxe. Konferenci pořádá Nadace pro rozvoj vědy a techniky Extremadura (Španělsko), zaštiťuje ji konsorcium dvanácti evropských partnerů, obce, regiony a specializované instituce, kteří se problematice OSS dlouhodobě věnují v rámci projektu OSEPA (www.osepa.eu).  Za Kraj Vysočina se konference zúčastní Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje.

 

Využití OSS má v evropské veřejné správě vzestupnou tendenci. Skutečnost, že software je dostupný bezplatně a umožňuje uživateli úpravu zdrojového kódu, s sebou nese významné strategické výhody: technologickou nezávislost, optimalizaci veřejných zdrojů a flexibilitu. Partneři projektu chtějí nabídnout své zkušenosti zejména místní správě a vypracovat na celoevropské platformě společnou strategii, která jednotlivým institucím usnadní zavádění OSS.

 
Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 8.11.2010 / 8.11.2010
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze