Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Nemocnice v Havlíčkově Brodě má přístroj k operaci šedého zákalu

Nemocnice v Havlíčkově Brodě má přístroj k operaci šedého zákalu
Nový ultrazvukový přístroj určený k operacím šedého zákalu zvýší komfort pacientů očního oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Zvýší bezpečnost operačního výkonu a zároveň umožní jeho zkrácení. Pacientům zaručí rychlejší zrakovou rehabilitaci.
 

 
 

Takzvaný fakoemulzifikátor umožňuje na principu ultrazvukové emulzifikace rozmělnit zkalenou čočku, její zbytky z oka odsát a úbytek nahradit speciálním roztokem. To vše zaručuje zachování stabilního objemu oka během operace. Většina klientů očního oddělení podle mluvčí může využít režimu jednodenní chirurgie. "Pacient ráno přijde, po nezbytném vyšetření podstoupí operaci a ještě tentýž den odpoledne po kontrole může s doprovodem odejít domů," uvedla Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod.

Oční oddělení havlíčkobrodské nemocnice jako první pracoviště v Česku provedlo v listopadu 2008 implantaci multifokální torické čočky, kterou lze korigovat vidění do dálky, do blízka i peroperační astigmatismus. Podle primáře Petera Mojžiše se ročně uskuteční více než stovka těchto operací. Vedle toho také kolem 1500 operací předního i zadního očního segmentu a šedého zákalu.

Od roku 2009 je oční oddělení školicím centrem firmy Carl Zeiss pro diagnostiku a implantaci nitroočních čoček. Specialisté z celé republiky i ze zahraničí se v něm naučí správně indikovat a implantovat tyto speciální čočky.

 

  • převzato z www Nemocnice Havlíčkův Brod, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.11.2010 / 1.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze