Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Zástupci kraje Vysočina uctili památku vzniku Československa při pietních aktech

Zástupci kraje Vysočina uctili památku vzniku Československa při pietních aktech
Oslavy vzniku samostatného Československa z roku 1918 dnes provázely pietní akty po celé Vysočině. Na Ústředním hřbitově v Jihlavě uctili památku zástupci kraje Vysočina. Své květiny položili k památníku Zaváté šlépěje Martin Hyský, radní kraje Vysočina a spolu s ním i Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina. V obci Polnička pronesl proslov k událostem z roku 1918 Petr Krčál, radní kraje Vysočina.
 

 
 

„Velkou zásluhu na demokratickém charakteru nového státu měl především jeho první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Tento velký obdivovatel americké demokracie se velmi přičinil o to, aby se Československo stalo moderním demokratickým státem s vyspělým tržním hospodářstvím,“ neopomenul dodat při slavnostním proslovu u památníku Zaváté šlépěje Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

„Československo například zavedlo jako jeden z prvních států Evropy volební právo pro ženy a 8 hodinovou pracovní dobu. Nyní tyto záležitosti považujeme za běžný evropský standard, ale v době vzniku Československa tomu tak rozhodně nebylo,“ pronesl při svém projevu v Polničce Petr Krčál, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.10.2010 / 27.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze