Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zástupci kraje Vysočina uctili památku vzniku Československa při pietních aktech

Zástupci kraje Vysočina uctili památku vzniku Československa při pietních aktech
Oslavy vzniku samostatného Československa z roku 1918 dnes provázely pietní akty po celé Vysočině. Na Ústředním hřbitově v Jihlavě uctili památku zástupci kraje Vysočina. Své květiny položili k památníku Zaváté šlépěje Martin Hyský, radní kraje Vysočina a spolu s ním i Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina. V obci Polnička pronesl proslov k událostem z roku 1918 Petr Krčál, radní kraje Vysočina.
 

 
 

„Velkou zásluhu na demokratickém charakteru nového státu měl především jeho první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Tento velký obdivovatel americké demokracie se velmi přičinil o to, aby se Československo stalo moderním demokratickým státem s vyspělým tržním hospodářstvím,“ neopomenul dodat při slavnostním proslovu u památníku Zaváté šlépěje Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

„Československo například zavedlo jako jeden z prvních států Evropy volební právo pro ženy a 8 hodinovou pracovní dobu. Nyní tyto záležitosti považujeme za běžný evropský standard, ale v době vzniku Československa tomu tak rozhodně nebylo,“ pronesl při svém projevu v Polničce Petr Krčál, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.10.2010 / 27.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze