Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Alkohol u mládeže začíná být závažným problémem

Alkohol u mládeže začíná být závažným problémem
Srpnová policejní razie v nočních podnicích odhalila 37 trestných činů a 291 přestupků. Pozornost byla věnována zákazu prodávání alkoholu a tabákových výrobků mladistvím. Na celém území České republiky bylo zkontrolováno 8681 osob. Policisté odhalili 290 mladistvých osob pod vlivem alkoholu. V kraji Vysočina kriminalisté zadrželi 36 opilých nedospělců.
 

 
 

Výsledná čísla z policejních zásahů z minulých let, ale i velice znepokojující signály od institucí a odborníků zabývajících se problematikou alkoholismu u mladistvých osob byly jednoznačným impulzem pro kraj Vysočina se touto problematikou zabývat. Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina již v loňském roce jmenoval odbornou skupinu.

Úkolem skupiny je pravidelně posuzovat trestnou a přestupkovou činnost spojenou s alkoholem a předkládat příslušným orgánům návrhy na přijetí opatření, které povedou ke snížení počtu přestupků u mladistvých.

 

Na základě doporučení pracovní skupiny darovala Rada kraje Vysočina čtyřem obecním policiím přístroje na měření množství alkoholu v dechu. Pro nové držitele řidičských průkazů byly vyhotoveny informační kartičky s údaji o délce odbourávání alkoholu v krvi. Pro druhé stupně základních škol byla vyhlášena soutěž o nejlepší plakát či webovou stránku s tematikou boje proti alkoholismu. Dále je pro školy připravován seznam zdravotnických zařízení v kraji Vysočina, která poskytují služby v oblasti prevence a léčby závislosti na alkoholu.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.10.2010 / 18.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze