Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Živnostníkem roku 2010 je podruhé Dušan Tripal. Titul firma roku kraje Vysočina patří jihlavskému Neosolaru

V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Jihlavě Firmou roku stala firma Neosolar z Jihlavy a Živnostníkem roku Dušan Tripal z Třeštice u Telče. U Neosolaru porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost a rozsah nabídky, u Dušana Tripala schopnost prosadit se a jedinečné řešení získávání zdrojů z odpadu jiných firem. Firma Neosolar i živnostník Dušan Tripal postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat kraj Vysočina.
 

 
 

V konkurenci 121 přihlášených živnostníků uspěl zpracovatel papíru Dušan Tripal. Ten začal podnikat v roce 2000. Porotu zaujal provozováním náročné recyklace papíru a schopností přemýšlet o možnostech, jak získávat suroviny z odpadu jiných firem. Svým přístupem k oboru si vybojoval podruhé v historii soutěže i titul Vodafone Byznys rebel kraje Vysočina 2010.

 

Výsledky kategorie Živnostník roku 2010 kraje Vysočina:

1. Dušan Tripal, zpracování papíru

2. Blanka Mudrová, výroba kožené galanterie a doplňků

3. Bedřich Hloh, knihařství

 

Letos se do soutěže firem přihlásilo 236 společností, z nichž titul Firma roku kraje Vysočina 2010 získala Neosolar. Firma byla založena v roce 2002 s cílem dodávat technologie zaměřené na ekologické zdroje energie. Porotu zaujal rozsah nabídky firmy, ale také schopnost provádět vlastní vývojovou výzkumnou činnost a jejich trvale udržitelný rozvoj. Cenu převzal za společnost jednatel Jiří Zeman, optimista plný elánu a plánů do budoucna.

 

Výsledky kategorie Firma roku 2010:

1. Neosolar, spol. s r. o., výroba solárních panelů a fotovoltaik

2. KAMILA CHOCOLATES,s. r. o., výroba čokoládových pralinek

3. ADÉLKA a.s., pekařství a cukrářství

 

„Vysoký počet přihlášených firem i živnostníků svědčí o tom, že se s recesí úspěšně vyrovnávají. Je originální hodnotit podnikatelský příběh společně se společenskou odpovědností živnosti a dopad fungování společnosti na život v obci,“ uvedl při vyhlášení krajských výsledků náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.

Letos se poprvé uděluje i titul Vodafone Odpovědná firma roku kraje Vysočina, který získala společnost Adélka.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.10.2010 / 1.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze