Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zdravé město, obec, region

Zdravé město, obec, region
Každý čtvrtý občan ČR starší 18 let (23%) ví o tom, že existuje projekt Zdravé město, obec, region, jehož cílem je přispívat ke kvalitnímu rozvoji regionů a sídel i života jejich obyvatel.
 

 
 

K informovanějším než ostatní se řadí lidé ve věku mezi 25 až 44 lety (každý třetí), s vyšším vzděláním (více než každý čtvrtý s maturitou a každý třetí s vysokoškolským diplomem) a ti, kteří mají děti ve věku do 15 let (více než každý čtvrtý). Podle lokalit jde nejčastěji o občany bydlící ve středně velkých městech (každý čtvrtý) a v regionu Vysočina (každý třetí).

Většina široké veřejnosti o výše uvedeném projektu doposud neslyšela. Mezi neinformovanými občany však převažují ti, kteří by měli zájem vědět, o co se jedná (43%) nad lhostejnými, kteří říkají „takové věci mne nezajímají, mám jiné starosti“ (34%). Vyšším podílem lhostejnosti se vyznačují muži, mladí lidé od 18 do 24 let, senioři (vždy čtyři z deseti) a osoby s nižším vzděláním (každý druhý).

 

Účast na akcích

Třetina těch, kteří vědí o projektu Zdravé město, obec, region se již účastnila alespoň jedné akce, která byla v jejich rámci pořádána. Opět jde častěji o lidi mladšího a středního věku, s vyšším vzděláním, s předškolními a školními dětmi, bydlící ve středně velkých městech a z regionálního hlediska na Vysočině.

 

Co lze konstatovat…

Ukazuje se, že značná část lidí, kteří o projektu vědí, se také nějaké akce jím pořádané zúčastnila. Podíl těch, kteří o projektu dosud neslyšeli, ale deklarují zájem vědět, o co jde, čeho se projekt týká a komu je určen, je značný. Zvyšování informovanosti veřejnosti je proto zásadní krok vedoucí jak k vyšší účasti osob již informovaných, tak i větší míře zapojení těch cílových skupin, které dosud zůstávaly stranou projektových aktivit (např. mladých lidí nebo seniorů).

 

 

  • Více informací:
    DEMA a. s.
    Tel.: 224 229 464
    Email: info@dema-praha.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.9.2010 / 27.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze