Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

3. ročník celostátní soutěže "Bezpečná nemocnice"

Bezpečná nemocnice
Bezpečné prostředí pro naše pacienty a personál zdravotnických zařízení je maximálně aktuální téma, které zasahuje nás všechny. Zvýšení povědomí o bezpečnosti v lůžkových zdravotnických zařízeních a zároveň vyjádření ocenění tomu zařízení, které v rámci naší republiky učinilo nejvíce kroků ke zvýšení bezpečí - to bylo hlavní náplní všech tří ročníků celostátní konference „Dny bezpečí“ v Jihlavě. Na prvním ročníku celostátní konference byl ohlášen záměr kraje Vysočina – vyhlášení soutěže o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“.
 

 
 
První ročník celostátní soutěže byl vyhlášen v září 2008. Do prvního ročníku celostátní soutěže o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“ se přihlásilo celkem 8 nemocnic se svými projekty.
Nejvyšší ocenění získal projekt Fakultní nemocnice Ostrava – téma projektu „Zvyšování bezpečnosti zdravotnického zařízení na základě systémového řízení rizik“ (řešitel projektu Ing. Gabriela Franková).
 
Do druhého ročníku celostátní soutěže o cenu hejtmana kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“ bylo přihlášeno celkem 9 projektů.
Nejvyšší ocenění získal projekt Nemocnice Svitavy, a.s. – téma projektu „Bezpečí pacientů souvisí s bezpečím zdravotníků“ (projektový tým Mgr. Eva Havlíková, MUDr. Pavel Kunčák, Bc. Markéta Nemšovská).
 
Pro zvýšení prestiže a informovanosti o celostátní soutěži „Bezpečná nemocnice“ byla pro konání třetího ročníku soutěže uzavřena smlouva o spolupráci s dalšími smluvními partnery, kterými jsou Johnson & Johnson s.r.o. a Project HOPE – Česká republika o.p.s.
 
Bezpečné prostředí pro pacienty a personál zdravotnických zařízení je významné téma, které zasahuje do oblasti života všech obyvatel naší země. Všichni jsme si plně vědomi závažnosti této otázky a jednou z jejich priorit je zvýšení informovanosti o bezpečném prostředí v lůžkových zdravotnických zařízení a zároveň ocenění zdravotnického zařízení, které učinilo nejvíce pokroků ke zvýšení bezpečí.
 

Více informací:

Soňa Měrtlová, oddělení zdravotní správy, tel.: 564 602 457, e-mail: mertlova.s@kr-vysocina.cz

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 1.7.2010 / 1.7.2010
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Informace pro veřejnost > Informace pro veřejnost

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze