Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Urbis Invest 2010 v Brně nově ve spojení se strojírenským veletrhem

Urbis Invest
Už popáté se Vysočina prezentovala na tradičním Mezinárodním veletrhu Urbis Invest. Ten se letos poprvé v Brně konal souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem v termínu 13. – 17. 9. 2010. Cílem veletrhu je přiblížit podnikatelům investiční možnosti pro rozvoj jejich firem, ale i nabídnout regionům cílovou skupinu podnikatelům s konkrétním zájmem o rozvojové a investiční možnosti.
 

 
 

Na veletrhu Urbis Invest patří kraj Vysočina mezi tradiční vystavovatele. Region při této příležitosti každoročně prezentuje své investiční nabídky v podobě volných průmyslových zón, rozvojových ploch a brownfields.

 

Pravidelnými návštěvníky expozice jsou zástupci investičních a developerských společností, kteří získávají aktuální informace o investičních příležitostech regionu a vyhledávají konkrétní lokality či objekty dle cíleného zadání klienta. Novým segmentem návštěvníků se letos stali zástupci či majitelé firem a společností, kteří vystavovali své produkty v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a využili možnost seznámit se s novými možnostmi rozvoje.

 

Vlivem současné ekonomické situace sílí trend přesídlení celých společností či provozoven do lokalit mimo nákladná průmyslová centra do oblastí, kde je cenově dostupnější pořízení či nájem ploch a objektů v efektní kombinaci s levnější a loajálnější pracovní silou. Vysočina je v tomto směru poptávanou lokalitou zvláště s přihlédnutím ke komfortní dojezdové vzdálenosti do Prahy a Brna s využitím dálnice D1. Návštěvníci expozice rovněž vysoce ocenili perspektivní rozvoj páteřní silniční sítě kraje Vysočina, která umožňuje přímé napojení k dálnici D1. Mnozí návštěvníci se přesvědčili, že Vysočina je region s vysokým potenciálem rozvoje.

 

V současné době je v kraji Vysočina k dispozici 411 ha volných ploch v 37 průmyslových zónách. Jejich přehled je dostupný na www.kr-vysocina.cz, v sekci dokumentů odboru regionálního rozvoje.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2010 / 22.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze