Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Cestující poznají, které spoje kraj dotuje. Autobusy budou zanedlouho označené

Cestující poznají, které spoje kraj dotuje. Autobusy budou zanedlouho označené
Už v lednu 2011 budou mít cestující na Vysočině jasno v tom, které autobusové spoje kraj dotuje. Dopravní prostředky, na které kraj připlácí z veřejných zdrojů, budou označené samolepkami.
 

 
 

„Hlavním smyslem nové formy propagace je informovat občany o faktu, že je to právě kraj Vysočina, který objednává a spolufinancuje základní dopravní obslužnost v kraji Vysočina,“ uvedl Ladislav Seidl z krajského úřadu. Na veřejnou linkovou osobní (autobusovou) dopravu přispěje v roce 2010 kraj Vysočina 21 dopravcům 280,652 milionu Kč. Do základní dopravní obslužnosti je zařazeno 355 linek, což představuje 4 173 spojů. „Cena celé propagační akce, která má životnost zhruba 5 let, nedosáhne průměrné hodnoty čtvrtstránkového inzerátu v běžném regionálním tisku,“ uvedl Ladislav Seidl.

 

Samolepky s informací pro nastupujícího cestujícího budou umístěny z boku na pravé straně vozidla. „Každý občan má právo na informaci o podílu kraje na financování základní dopravní obslužnosti. Předpokládáme, že značené dopravní prostředky budou také více veřejností sledovány,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství. Samolepkou budou označeny stovky vozidel.

 

 

Cestující poznají, které spoje kraj dotuje. Autobusy budou zanedlouho označené

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.9.2010 / 21.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze